Agenda


Agenda Foruma naprednih tehnologija

      Vreme Oficirski dom
      08.00 - 10.00

      Dolazak i postavka izlagača, dolazak gostiju

      10.00 - 10.30

      Izjave za medije – pre događaja (media corner)

      10.30 - 11.00

        Svečano otvaranje Foruma naprednih tehnologija  

        Obraćanja:

      • Tatjana Matić, državna sekretarka Ministarstva trgovine, turizma i telekomunikacija
      • Mihajlo Jovanović, direktor Kancelarije za IT i elektronsku upravu Vlade Republike Srbije,
      • Mihailo Vesović, savetnik predsednika Privredne komore Srbije
      • Dragan Antić, Rektor Univerziteta u Nišu
      • Darko Bulatović, Gradonačelnik Niša
      • Nikola Božinović, potpredsednik kompanije Nutanix Frame
      11.00 – 11.30

      Obilazak izlagača 

      11.30 - 13.00

      1.  Panel
        Digitalizacija,Trendovi u Srbiji i Nišu  
      Moderator: Mihajlo Zdravković, član Gradskog Veća grada NIša 

      • Mihajlo Jovanović, Kancelarija za IT i elektronsku upravu Vlade RS
      • Slobodan Nedeljković, Sektor za analitiku, telekomunikacione i informacione tehnologije Ministarstva unutrašnjih poslova
      • Mihailo Vesović, Privredna komora Srbije  
      • Milan Dobrijević, odeljenje za razvoj digitalne agende, Ministrarstvo trgovine, trizma i telekomunikacija 
      • Nemanja Ognjanović, Sektor za Core i tehnološku strategiju, Telekom Srbija
      • Aleksandar Jovanović, Sektor kvaliteta, ZG Lighting SRB
      13.00 - 13.15

      "Nagrada ing. Vladimir Jasić" za najuspešnijeg stručnjaka u regionu iz oblasti naprednih tehnologija (nagradu dodeljuje predstavnik PKS-RPK Niš)

      Posthumno priznanje  prof. Goranu Đorđeviću  za doprinos razvoju naprednih tehnologija

      13.15 - 13.45

      Koktel 

       13.45 - 15.15 2. Panel
      Primena hi tech rešenja  u industriji ’’Kako ohrabriti kompanije u primeni visoko tehnoloških rešenja’’
      Moderator: Saša Matejić, Privredna komora Srbije - RPK Niš

      • Milorad Tošić, Virtuona
      • Veljko Radovanović, Logik
      • Vladislav Marković, GIZ
      • Ninoslav Milenković, Jugo Impex E.E.R.
        Sanja Grozdanović, RAVEX GROUP
      • Vučko Pantić,  Smith

        Pitanja i diskusija

        15.15 - 15.30

        Predstavljanje izložbe: “Niš- grad elektronike kroz vreme"
        Predstavaljanje projekta: Monografije 
        „Niš - grad naprednih tehnologija“

        • Prof. dr Bratislav Milovanović, Koordinator Centra Niš, Univerzitet  Singidunum
          15.30- 16.50

          B2B sastanci  (hi tech rešenja u privredi)
        NiCAT i PKS-RPK Niš


        Vreme Oficirski dom
        09.45 - 10.00

        Izjave za medije 

        10.00 - 10.20

        Otvaranje Niškog savetovanja ekonomista
        ’’ Napredne tehnologije u funkciji ekonomskog razvoja’’ 
         Otvaranje VIII ICT Foruma 


        Obraćanja:       

        • Darko Bulatović, Gradonačelnik Niša
        • Nebojša Garić, direktor za IT Privredne komore Srbije
        • Boban Stojanović, predsednik Društva ekonomista Niša
        10.20 - 10.45

        Uvodno izlaganje:

        • Aleksandar Vlahović, predsednik Saveza ekonomista Srbije

        10.45 - 12.00

        1. Panel

        Investicije i ljudski resursi-otvorena pitanja

         Moderator: Aleksandar Milićević, Privredna komora Srbije - RPK Niš 

        • Vladimir Tomić,  Razvojna agencija Srbije 
        • Boban Matić, Nacionalna služba za zapošljavanje, filijala Niš
        • Milan Ranđelović, Kancelarija za lokalni ekonomski razvoj i projekte
        • Saša Mladenović, Johnson Electric 
        • Marija Biserčić, Nutanix Frame
        • Veljko Radovanović,  Logik


        Pitanja i diskusija

        12.00 – 12.15

        Kafe pauza

        12.15 - 13.15 2. Panel 
        Ekonomija i napredne tehnologije-partnerstvo za budućnost Grada Niša i Jugoistočne Srbije

        Moderator:  Boban Stojanović, Ekonomski fakultet u Nišu 

                                     

        • Edvard Jakopin , Geografski fakultet Beograd, Savez ekonomista Srbije
        • Dragana Sotirovski, Nišavski upravni okrug 
        • Ivan Pavlović, Start up centar Niš
        • Bojan Mančić, D Company

                           

        Pitanja i diskusija

        13.15 - 13.30

        VIII ICT Forum 
        Prezentacija:    SIEMENS poslovna rešenja

        13.30 - 13.50

         Prezentacija:    Telekom Srbija

        13.50 - 14.30

         Koktel za izlagače i učesnike

        14.30 - 16.00

        Nove tehnologije u funkciji interneta

        Uvodničar:  Nebojša Garić, Privredna komora Srbije

        • Internet of value, powered by Blockchain 

        Srećko Miodragović, Comtrade Group

        • Doznake zasnovane na blochain tehnologiji za grad Niš

         Željka Topalović, UNDP projekat  

        • Internet of Things u praksi  

        Petar Bogojević, SAGA

        Milutin Cvetković, SAGA

        • Uticaj Googla na razvoj biznisa 

        Vuk Nenezić, VR Photo Team

        • Pravilno poslovno prisustvo na internetu 

        Predrag Milićević, RNIDS 

        Pitanja i diskusija


        16.00 - 16.30

        Novi projekti u optoelektronici
        Uvodničar: Saša Matejić, Privredna komora Srbije - RPK Niš

        • Detekcija prepreka na prugama  
          Dragan Nikolić, Harder Digital Sova
        •  2-5D Ladar kamera za gledanje kroz dim, maglu, snežne padavine i primenu u vatrogasnim i spasilačkim timovima i nadzoru.
          Rade Nikolov, Photon Optronics

        16.30 - 17.00 

        Poruke iz srca Silicijumske doline

        Dragan Janković, Elektronski fakultet Niš 
        Goran Mladenović, Ni CAT

        21.00

          Koktel Party

        Vreme Oficirski dom
        10.30 - 11.00

        Svečano otvaranje specijalizovanog Sajma zapošljavanja i  Sajma profesionalne orijentacije 

         Obraćanja:

        • Zoran Đorđević, ministar Ministarstva za rad, zapošljavanje, socijalna i boračka pitanja, TBC
        • Gabrijela Grujić, pomoćnik ministra, Ministarstvo prosvete, nauke i tehnološkog razvoja
        • Zoran Martinović, direktor Nacionalne službe za zapošljavanje
        • Darko Bulatović, Gradonačelnik Niša 
        11.00 - 11.30

        Izjave za medije 

        11.30 - 12.00

        Obilazak izlagača

        12.00 - 13.00

        1. Panel 
        Izazovi visokog obrazovanja, gde smo sada i šta nas očekuje u budućnosti 

        Moderator: Dragan Janković, Elektronski fakultet

        • Gabrijela Grujić, Ministarstvo prosvete, nauke i tehnološkog razvoja
        • Bratislav Milovanović, Zora Konjović, Univerzitet Singidunum, centar Niš
        • Ivan Luković, Fakultet tehničkih nauka Novi Sad
        • Jelica Protić, Eletrotehnički fakultet Beograd

        Pitanja i diskusija

        13.00 - 13.15

        Kafe pauza 

        13.15 - 14.30

        2. Panel 
        Primeri dobre prakse i inovacije u osnovnom i srednjem obrazovanju

         Moderator: Dragan Ilić, Pedagoško društvo informatičara Srbije

        • Dragan Domazet, Metropolitan Univerzitet, Beograd
        • Dejan Blagojevic, Visoka tehnička škola strukovnih studija Niš
        • Bojana Satarić, Nacionalni prosvetni savet 
        • Daniela Minić, Zavod za unapređivanje obrazovanja i vaspitanja, Beograd
        • Nikola Milosavljević, Fondacija Petlja

        Pitanja i diskusija

        14.30 - 15.00

        Dodela nagrada u oblasti naprednih tehnologija:

        • Za najuspešniju kompaniju u regionu (Udruženje za IKT PKS i NiCAT klaster)
        • Najboljim radovima studenata iz oblasti naprednih tehnologija
        • Najboljim mladim preduzetnicima iz oblasti naprednih tehnologija
        15.00 - 15.45

        Koktel za izlagače i učesnike

        10.30 - 16.00

        PARALELNA DEŠAVANJA sva tri dana FNT : 

        • Štandovska prezentacija obrazovnih institucija i institucija za podršku
        • Izložba eksponata i prikaz video zapisa: “Niš- grad elektronike kroz vreme“